A Mamaiban zajló Európa-bajnokság harmadik fordulójában Gara Anita és Papp Petra sötéttel, Vajda Szidónia világossal játszva győzött. A kettős győzelemmel rajto Gara Tícia világossal szenvedett vereséget az ukrán Inna Gaponenkotól. Rudolf Anna fordulatos partiban remizett. Négyen mesterhármassal az élen, a török Ekaterina Atalik, az azerbajdzsáni Zeinab Mamegyarova, Gaponenko és az izraeli Yukiya Shvayger vezet félpontos előnnyel. Tícia, Anita, Petra és Szidónia 2-2, Anna 1 pontos. A 11 fordulós viadalról tizennégyen kvalifikálják magukat a 2018-as kieséses rendszerű világbajnokságra.

garatgaponenko_665

A kontinensviadal harmadik fordulójában Gara Tíciát leszámítva sakkozónőink kedvező párosítást kaptak. A kettős győzelemmel rajtoló Tícia az ukránok rutinos olimpikonjával, Inna Gaponenkoval küzdött meg. A szicíliai védelem sárkány változatában a nyitással minden rendben volt, a különböző oldalra történt sáncolásnak megfelelő stratégia bontakozott ki, mindketten megindították akciójukat. Tícia támadása tűnt erőteljesebbnek, de váratlanul megtorpant, átengedte a kezdeményezést. Gaponenko a felkínált lehetőséggel élt, kettős gyalogelőnyt szerzett, győzelmét csak menetrendszerű időzavara fenyegethette volna, de ezúttal nem tudott hibázni.

movigaraa_664

Gara Anita a legjobb pillanatban tudta a centrumot robbantani, a nagyátlón létrehozott fenyegetéssel szemben az olasz Daniela Movileanu védelmet nem találhatott.

vajdarajeva_659

Vajda Szidónia két döntetlene után harmadik partiját könnyedén nyerte meg, az orosz Elisza Rajeva királya gyorsan bajba került.

hapalapapp_661

Tetszetős kombinációval győzött Papp Petra, az osztrák Elisabeth Hapala vezérének helyzetét jól ismert motívummal használta ki.

makrorudolf_672
Fordulatokban gazdag partit játszott a görög Marian Makropoulou és Rudolf Anna. Mindketten elmulasztottak előnyt adó folytatást, hagytak ki fonalas nyerést is a kölcsönös időzavarban, a küzdelem feszültségében, lépésismétlés lett a csata vége.

Négyen vették sikerrel a harmadik akadályt is, az esélyesebb nagymesternők népes csoportja követi a félpontos előnnyel vezetőket.

Az élcsoportban a 3. forduló eredményei:

Ketevan Arahamija-Grant (skót, 2364, 2) – Elisabeth Paehtz (német, 2489, 2)  döntetlen

Alekszandrija Gorjacskina (orosz, 2485, 2) – Meri Arabidze (grúz, 2363, 2)  döntetlen

Olga Zimina (olasz, 2361, 2) – Monika Socko (lengyel, 2469, 2)  döntetlen

Gara Tícia (magyar, 2352, 2) – Inna Gaponenko (ukrán, 2415, 2)  0 – 1

Yiliya Shvayger (izraeli, 2415, 2) – Sopiko Huhasvii (grúz, 2355, 2)  1 – 0

Ekaterina Atalik (török, 2408, 2) – Jevgenyija Ovod (orosz, 2329, 2)  1 – 0

Jovanka Houska (angol, 2383, 2) – Maria Kurszova (örmény, 2319, 2)  döntetlen

Zeinab Mamegyarova (azerbajdzsáni, 2236, 2) – Sabrina Vega Gutierrez (spanyol, 2375, 2)  1 – 0

Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2507, 1,5) – Kubra Ozturk (török, 2226, 2)  1 – 0

Natalija Pogonyina (orosz, 2490, 1,5) – Julija Oszmak (ukrán, 2345, 1,5)  döntetlen

Daria Csarocskina (orosz, 2362, 1,5) – Nino Bacsiasvili (grúz, 2476, 1,5)  1 – 0

Anna Usenyina (ukrán, 2450, 1,5) – Marina Brunello (olasz, 2336, 1,5)  döntetlen

Elena-Luminita Cosma (román, 2333, 1,5) – Olga Girja (orosz, 2443, 1,5)  döntetlen

Ana Matnadze (spanyol, 2332, 1,5) – Lilit Mkrtchian (örmény, 2434, 1,5)  döntetlen

Daniela Movileanu (olasz, 2247, 1) – Gara Anita (magyar, 2345, 1)  0 – 1

Vajda Szidónia (magyar, 2345, 1) – Elisza Rajeva (orosz, 2254, 1)  1 – 0

Elisabeth Hapala (osztrák, 2227, 1) – Papp Petra (magyar, 2342, 1)  0 – 1

Marina Makropoulou (görög, 2143, 0,5) – Rudolf Anna (magyar, 2301, 0,5)  döntetlen